Sunrise Apartaments Logo

Latarnia morska

Świnoujście to przepiękne nadmorskie miasto, które warto odwiedzić przez cały rok. Co ważne można tutaj przyjeżdżać całymi rodzinami, gdyż jest wiele atrakcji dostępnych także dla najmłodszych. 

Niewątpliwie na uwagę zasługuję piękna latarnia morska, z której można podziwiać przepiękne widoki. Warto też dodać, że jest to najwyższa latarnia na polskim wybrzeżu. Latarnię można zwiedzać praktycznie przez cały rok. Jedynie tylko w zależności od miesiąca mogą być różne godziny zwiedzania. W okresie wakacyjnym latarnia jest dostępna nawet do godziny 20. Wysokość latarni wynosi 68 metrów, dzięki czemu będzie to znakomicie aktywnie spędzony czas. Przez to, że wejście do latarni nie jest bardzo trudne i ciężki, to jest to niesamowita atrakcja dla najmłodszych, którzy mogą poczuć się jak mali odkrywcy i poszukiwacze przygód. By dość na samą górę trzeba pokonać około 308 stopni. Dla wygody stopnie są ponumerowane co dziesiąty schodek, dlatego jest to kolejne zajęcie dla najmłodszych, którzy w trakcie wspinaczki mogą zająć się liczeniem schodów. Jest także zaznaczona połowa drogi, co daje również ulgę, że już za chwilę zobaczy się pięknie widoki z wysoka. Taras widokowy latarni rozpościera się nie tylko na morze, ale również na port, czy tereny przemysłowe. Można również z latarni zobaczyć część Wyspy Wolin. Dodatkowym udogodnieniem podczas zdobywania tej latarni jest to, że w połowie drogi jest zrobiony jeszcze jeden taras widokowy, na którym można odpocząć i podziwiać krajobraz. Warto też dodać, że z niższego tarasu można lepiej zaobserwować pracę w porcie, co dla dzieci może być niezwykle interesujące. 

Latarnia morska

Czy wejście na latarnię morską w Świnoujściu z dziećmi jest bezpieczne?

Każdy rodzic zastanawia się, czy dana atrakcja będzie bezpieczna dla jego dzieci. Dlatego tym bardziej warto skorzystać z wejścia na latarnię, gdyż stopnie prowadzące na górę są betonowe, szerokie oraz solidnie wykonane. Dopiero pod sam koniec schody zmieniają się w solidną metalową drabinkę z poręczami po obu stronach. Dzięki temu wejście na taką latarnię jest całkowicie bezpieczne i na pewno zostanie niezapomnianym przeżyciem dla całej rodziny. 

 

Warto też dodać, że na dole w latarni można skorzystać z toalety, a przy kasie standardowo można kupić w sklepiku pamiątki z wycieczki po latarni. Bilety do kupienia są w dwóch rodzajach normalny i ulgowy.  Przed budynkiem można również podziwiać stare łodzie rybackie, a w środku są do wglądu stroje nurków i butle, które służą do oddychania pod wodą.

TOP
Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.
Zamknięta plaża Warszów
pl_PLPolski